Amortyzacja srodkow trwalych o wartosci powyzej 3500

Odnośniki

 

W drodze do Nieba Bram

Temat: Pies stróż w firmie ...
Wartość środka trwałego to chyba min. 3500,00 zł (nie pamiętam teraz dokładnie). 3500 zł to limit - zakup do takiej kwoty jest wliczany jednorazowo w koszty, bez amortyzacji. Nie ma górnej granicy wartości srodka trwałego (N.p. samochód lub nawet linia produkcyjna też są srodkami trwałymi, kosztują grubo powyżej 3500 zł, i muszą być amortyzowany. Nie wiem natomiast, czy pies musi byc koniecznie środkiem trwałym, aby odliczać koszty jego utrzymania.
Źródło: dogomania.pl/showthread.php?t=32345



Temat: Pies stróż w firmie ...
Napisał(a) Ludek http://static.dogomania.pl/forum/ima...s/viewpost.gif Wartość środka trwałego to chyba min. 3500,00 zł (nie pamiętam teraz dokładnie). Wartość środka trwałego to chyba min. 3500,00 zł (nie pamiętam teraz dokładnie). 3500 zł to limit - zakup do takiej kwoty jest wliczany jednorazowo w koszty, bez amortyzacji. Nie ma górnej granicy wartości srodka trwałego (N.p. samochód lub nawet linia produkcyjna też są srodkami trwałymi, kosztują grubo powyżej 3500 zł, i muszą być amortyzowany. Nie wiem natomiast, czy pies musi byc koniecznie środkiem trwałym, aby odliczać koszty jego utrzymania. Chodziło mi o to,że aby zaliczyć rzecz, jako środek trwały, to musi miec on wartość min. 3500 zł. A wiekszość psów stróżujących raczej takiej wartości nie ma. Choć to oczywiście pojęcie względne:evil_lol: .
Źródło: dogomania.pl/showthread.php?t=32345


Temat: Leasing - Obiektyw
Szybka amortyzacja (ust. 7-12 w art. 22k, art. 13 noweli) Od tego roku Mali podatnicy (patrz punkt 2) będą mogli wrzucić bezpośrednio w koszty wydatki poniesione na zakup środków trwałych, zarówno nowych jak i używanych. Łączna wartość takich odpisów (niezależnie od ilości środków trwałych) nie będzie mogła przekroczyć w roku podatkowym kwoty 50 tys. euro. Czyli nie ma amortyzacji sprzętu foto na 3 latka powyżej 3500 netto tylko ...jednorazowe odpisanie :D
Źródło: canon-board.info/showthread.php?t=20302


Temat: Amortyzacje ŚT
Amortyzacje ŚT   Proszę o podpowiedz w dwóch kwestiach: 1. W czerwcu 2006 rozpoczęiśmy nakłądy inwestycyne na ulepszenie ŚT 800zł. (środek trwały ulepszany z 2003 roku o wartości początkowej poniżej 3500 zł umarzany jednorazowo) Podczas inwentaryzacji 31.12.2006 - zakończono inwestycje i przeksięgowano ulepszenie na Zwiększenie wartość śt. W przekazanej mi Ewidencji mam powyższą kwotę 800 zl jako wartość netto ŚT. Mogę to w styczniu jednorazowo zamortyzować? 2. Komputer o wartości powyżej 3500 zł wprowadzony do ewidencji listopad 2006. Zastosowano metodę liniową - stawka roczna 30 %. Czy mogę począwszy od stycznia 2007 zastosować art16i punkt2 podpunkt 3) PDOP i zastosować stawkę 60 %? 3. Czy stawka zastosowana przy amortyzacji używanego samochodu osobowego 30 % - może wynikać z zastosowania art. 16j PDOP? Dlaczego księgowa nie...
Źródło: forumprawne.org/showthread.php?t=1963


Temat: zakup auta przed rejestracją firmy, a odpis VAT
  Wysłałam pw Auto o wartości powyżej 3500 zł to już srodek trwały i nie może być wpisany do ewidencji wyposażenia, tylko do ewidencji śr. trw. Amortyzacja srodków trwałych zakupionych z dotacji nie stanowi kosztu uzyskania przychodu. Możesz odliczyć VAT od zakupu ale wartość netto faktury widnieje tylko "na papierze" i nie ma wpływu na rozliczenie z US. Wpisanie pojazdu do ew. śr...
Źródło: forumprawne.org/showthread.php?t=85585



Designed by Finerdesign.com